Historia firmy

Ocynkownia JOSKIN to nowy rozdział w historii firmy, która specjalizuje się w produkcji maszyn rolniczych i jest europejskim liderem w produkcji wozów asenizacyjnych. Jako że cynkowanie jest najlepszym sposobem zabezpieczania stali przed korozją, spółka zdecydowała się na otwarcie własnego zakładu.

Początki działalności firmy sięgają końca lat sześciesiątych ubiegłego wieku, kiedy to przedsiębiorstwo Victora Joskina zajmowało się pracami rolnymi. Właściciel, uważając prowadzenie odziedziczonego po rodzicach gospodarstwa za działalność zbyt skromną, poszerzył ją o sprzedaż części zamiennych, a następnie maszyn. Tym samym zmienił się profil firmy na stricte handlowy. Obecnie Joskin już od dawna nie prowadzi działalności rolnej, gdyż z małej firmy rodzinnej przekształcił się w znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo oferujące swoje produkty w niemal całej Europie.

Kiedy w roku 1984  Joskin wprowadził na rynek wozy asenizacyjne własnej produkcji, różnorodność zdobytych doświadczeń przyczyniła się do dalszej ekspansji firmy na rynki sąsiadujących krajów. Od tego czasu produkty Joskin systematycznie sprzedają się w całej Europie. Szybki rozwój firmy doprowadził do powstania w roku 1988 zintegrowanej jednostki produkcyjnej. To wydarzenie było prawdziwym początkiem działalności, na której opiera się dziś program Joskin – tzn. produkcji części znormalizowanych.

W latach 90-tych przedsiębiorstwo Joskin poszerzyło swoją działalność o gamę produktów związanych z transportem, w wyniku czego powstała seria Transit. Składa się ona zarówno z wielu modeli wywrotek rolniczych, jak i z wywrotek do robót budowlanych.

Z nadejściem nowego tysiąclecia Joskin otworzył kolejne jednostki produkcyjne – w Polsce (w Trzciance) i we Francji (w Bourges). W związku z rozszerzeniem Unii Europejskiej firma przekształciła się w Grupę, rozmieszczając swoje siły w zależności od opcji strategicznych, zarówno przemysłowych jak i handlowych.

Firma Joskin jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek gotowa do dalszego rozwoju. Ok. 700 pracowników zatrudnionych w różnych przedsiębiorstwach wchodzących w skład grupy, zajmuje się obsługą wciąż rosnącej liczby klientów. Minęło już ponad 40 lat od momentu powstania firmy i niemal 30 lat od chwili rozpoczęcia własnej produkcji maszyn.

Obecnie, do coraz szerszej gamy produktów Joskin wchodzą m.in.: wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze i budowlane o różnych parametrach, transportery wielofunkcyjne Cargo, kosiarki do niedojadów, spulchniarki do łąk i wiele innych wysokiej jakości maszyn.

Cynkowanie wybranych modeli maszyn JOSKIN odbywa się oczywiście w zakładzie JOSKIN Ocynkownia, co gwarantuje odpowiednią jakość całego procesu. Oprócz zaspokajania własnych potrzeb, firma JOSKIN jest otwarta na współpracę z zewnętrznymi kontrahentami. Wanna cynkownicza o znacznych rozmiarach pozwala ocynkowni pozyskiwać wiele zleceń, także tych, obejmujących cynkowanie elementów o niestandardowych rozmiarach.