O firmie

HISTORIA FIRMY

Firma Joskin, założona w 1968 r. przez Victora Joskina początkowo była przedsiębiorstwem zajmującym się pracami rolnymi. Właściciel, uważając prowadzenie, odziedziczonego po rodzicach gospodarstwa, za działalność zbyt skromną, poszerzył ją o sprzedaż części zamiennych, a następnie maszyn. Tym samym zmienił się profil firmy na stricte handlowy. Obecnie Joskin już od dawna nie prowadzi działalności rolnej, gdyż z małej firmy rodzinnej przekształcił się w znakomicie prosperujące przedsiębiorstwo oferujące swoje produkty w niemal całej Europie.

Kiedy w roku 1984  Joskin wprowadził na rynek wozy asenizacyjne własnej produkcji, różnorodność zdobytych doświadczeń przyczyniła się do dalszej ekspansji firmy na rynki sąsiadujących krajów. Produkty Joskin systematycznie sprzedają się w całej Europie – od Norwegii po Grecję i Hiszpanię; od Rosji po Wielką Brytanię. Szybki rozwój firmy doprowadził do powstania w roku 1988 zintegrowanej jednostki produkcyjnej. To wydarzenie było prawdziwym początkiem działalności, na której opiera się dziś program Joskin, tzn.: produkcji części znormalizowanych.

W latach 90-tych, przedsiębiorstwo Joskin poszerzyło swoją działalność kreując cały program związany z transportem, w wyniku czego powstała gama produktów Transit. Składa się ona zarówno z wywrotek rolnych, jak i z wywrotek do prac publicznych. Ten bardzo obszerny program cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rolników i innych profesji, a wywrotki Joskin są używane w większej części Europy

W halach produkcyjnych Joskin znajduje się imponująca liczba obrabiarek. Dzięki temu produkcja części odbywa się seryjnie, na podstawie komputerowych rysunków technicznych i w oparciu o znormalizowane wzorniki. Zapewnia to stały poziom precyzji, wysoką jakość wykonania oraz jest gwarancją niezawodności produktu końcowego.Montaż odbywa się również w sposób znormalizowany, gdyż produkcja musi zapewnić jak najszybszą realizację wszelkich potrzeb klientów: program produkcji Joskin jest niemal nieograniczony, jako że części są produkowane w modułach uzależnionych od indywidualnych zamówień. Bogactwo programu wynika z kreatywności młodego zespołu pracowników działu rozwoju. Grupa ta ma doskonale opanowaną technikę komputerowego projektowania (CAD) i opiera się głównie na zasadzie modułowości. Efektem tego było powstanie projektu podwozia Joskin Cargo, który otrzymał najwyższe wyróżnienie na wystawie rolniczej w Brukseli (Złoty Kłos na wystawie Agripex 1998).

Z nadejściem nowego tysiąclecia Joskin otworzył kolejne jednostki produkcyjne w Polsce (w Trzciance) i we Francji (w Bourges). W związku z rozszerzeniem Unii Europejskiej firma przekształciła się w grupę, rozmieszczając swoje siły w zależności od opcji strategicznych, zarówno przemysłowych jak i handlowych. Zwiększenie możliwości produkcyjnych było konieczne również ze względu na zabezpieczenie rozwoju  przedsiębiorstwa na rynku przyczep rolniczych, dla których Joskin rozwinął jeden z najszerszych programów w Europie.

Firma Joskin jest obecnie bardziej niż kiedykolwiek gotowa do dalszego rozwoju : 700 pracowników zatrudnionych w różnych przedsiębiorstwach wchodzących w skład grupy, zajmuje się obsługą wciąż rosnącej liczby klientów. Minęło już ponad 40 lat od momentu powstania firmy i niemal 30 lat od chwili rozpoczęcia własnej produkcji maszyn.Do coraz szerszej gamy produktów Joskich wchodzą m.in.: wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika, przyczepy rolnicze i budowlane o różnych parametrach, transportery wielofunkcyjne Cargo, kosiarki do niedojadów, spulchniarki do łąk i wiele innych wysokiej jakości maszyn.

GENEZA I HISTORIA INWESTYCJI

Ze względu na duże zapotrzebowanie na cynkowanie elementów konstrukcyjnych maszyn,  rosnące koszty transportu i wysokie wymagania jakościowe firma Joskin postanowiła otworzyć własną ocynkownię. Od 2011 roku cynkowanie odbywa się już we własnym zakładzie. Dzięki temu firma ma pełną kontrolę nad procesem technologicznym, gwarancję wysokiej jakości oraz nie ponosi kosztów związanych z transportem.

  • Marzec 2009 – decyzja o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji.
  • Czerwiec 2009 – otrzymanie decyzji środowiskowej.
  • Sierpień 2009 – pozwolenie na budowę.
  • Październik 2009 – przygotowanie terenu i rozpoczęcie budowy ocynkowni.
  • Wrzesień  2011 – zakończenie i odbiór budowy.